Bądź turystą w swoim mieście - zwiedzaj Kraków!
O projekcie

Bądź turystą w swoim mieście – poczuj Kraków.

Wraz z wiosną powraca projekt „Bądź turystą w swoim mieście – poczuj Kraków”: w nowej odsłonie i z nowymi pomysłami! Bo w tym roku jego organizatorzy, czyli Miasto Kraków i KBF, przygotowali dla mieszkańców jeszcze więcej niespodzianek. Nie zabraknie uwielbianych przez tropicieli miejskich tajemnic spacerów z przewodnikami, rowerowych akcji i przejażdżek jednośladami, majowi spacerowicze zobaczą na Powiślu niezwykłą wystawę zdjęć Krakowa, a portal krakow.travel będzie niezmiennie zaskakiwał trasami spacerowymi, z których można korzystać indywidualnie, rodzinnie lub grupowo.

Kraków rowerami stoi

Statystyki wyraźnie pokazują, że ruch rowerowy jest obecnie dużo większy niż o tej samej porze rok temu. Krakowianki i krakowianie jeżdżą rekreacyjnie, trenują na czas, dojeżdżają do pracy, przyczepiają dziecięce foteliki i przyczepki, coraz więcej osób zabiera na wycieczki rowerowe swoich czworonożnych pupili.

Czy Ojców rzeczywiście jest tak daleko? Czy damy radę pokonać trasę śladem niebezpiecznego oblicza Wisły? Jakie dwory, folwarki i dawne łąki można zobaczyć, jednocześnie nabijając kilometry na liczniku? Dla wszystkich wielbicieli jednośladów InfoKraków przygotowuje pakiet atrakcji i ciekawostek: na profilu InfoKraków na Facebooku w ramach cyklu„(W)koło” można znaleźć szereg propozycji zaskakujących tras rowerowych po Krakowie i jego okolicach.

We wszystkich punktach InfoKraków można bezpłatnie otrzymać przewodniki i mapy rowerowe, a w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2 ) i na Powiślu 11 dostępne są podstawowe narzędzia naprawcze.

Już wkrótce jeszcze więcej rowerowych atrakcji!

Krakow.travel niezmiennie zaprasza do samodzielnego odkrywania skarbów

Wzdłuż Młynówki Królewskiej, z książką w ręku, przy dźwiękach jazzu, poznając Podgórze i zwiedzając Zwierzyniec, jak nakazuje moda, recytując poezje, nasłuchując XX-wiecznych kompozycji, śladami niemieckimi, amerykańskimi, francuskimi i ukraińskimi, wypatrując zwierząt, a nawet Smoka Wawelskiego, nawiedzając miejsca święte i śledząc dawnych drukarzy, po centrum i rubieżach Nowej Huty, w zieleni, od księgarni do księgarni i od kina do kina – tak możesz poznawać miasto z Kraków Travel! Wśród ponad 40 tematycznych tras indywidualnego zwiedzania w naszym serwisie każdy znajdzie interesującą propozycję dla siebie. Warto zwrócić szczególną uwagę na wiosenną nowość: trasę „Na tropie street artu”!

Kraków oczami mieszkańców – wystawa fotografii

Podczas majowych spacerów koniecznie wybierzcie się w okolice wzgórza wawelskiego – u jego stóp od 1 do 14 maja udostępniona zostanie wystawa przedstawiające niezwykłe miejsca w Krakowie, które wytropili i sfotografowali sami mieszkańcy! Na dziesięciu wyłonionych w konkursie zdjęciach zobaczymy miasto z ich osobistej perspektywy: będą to zarówno te dobrze już znane obiekty i widoki, jak i te zupełnie nieznane, ukryte w osiedlowych uliczkach, zasłonięte koronami drzew, popularne i zapomniane, dziwne i zaskakujące, całkiem nowe i takie, które mijamy codziennie. To wspaniały sposób, by podczas niedzielnego spaceru, sącząc kawę, obejrzeć krakowskie zakamarki uwiecznione na inspirujących fotografiach.

Szczegóły kolejnych atrakcji w ramach akcji BTSM będą dostępne już wkrótce!

Aktualne informacje:

Fb projektu: KLIK

IG projektu: KLIK

Chcecie poczuć Kraków razem z nami? Koniecznie oznaczajcie nasze profile na swoich zdjęciach i relacjach robionych podczas proponowanych przez nas aktywności.

Będziemy Was szukać pod hasztagami: #badzturysta #badzturystawswoimmiescie #poczujkrakow i udostępniać dalej.

Niech wszyscy zobaczą, że w poszukiwaniu cudownych turystycznych wrażeń wcale nie trzeba udawać się w daleką podróż, bo Kraków jest piękny i tyle w nim jeszcze do odkrycia!

 

 

 

 • Spaceruj

  z kraków travel!

 • dołącz do wydarzeń

  otwartych

 • dziel się zdjęciami

  i video!

Dowiedz się więcej:

zobacz sam

Poczuj Kraków

 • Wyślij znajomym pocztówkę z Krakowa

  Zaproś znajomych do Krakowa, wysyłając pocztówkę.

  Już w ten weekend ( 21-22.08.2021)  w parku im. Henryka Jordana podczas festiwalu Kraków Culture Summer oraz we wszystkich punktach InfoKraków będzie można odebrać bezpłatną kartkę – zdecydujcie, komu ją prześlecie! Sprawmy, by każdy mógł poczuć Kraków i jego magię.

  Pamiętacie czasy, gdy z niecierpliwością oczekiwaliśmy wizyty listonosza z upragnioną pocztówką? Choć w dobie e-maili i Facebooka nieco zapomnieliśmy, jak to jest wrzucać list do skrzynki, warto wrócić do tych wspomnień i sprawić komuś wyjątkowy prezent. Kartka przyczepiona do lodówki to świetna zachęta, by wybrać się do Krakowa i choć przez chwilę poczuć się jak rodowity krakowianin. Pocztówkowe pozdrowienia z Miasta Królów Polskich to świetny pomysł na niestandardową niespodziankę dla rodziny czy znajomych, a także sygnał, że jesteśmy otwarci i zapraszamy, by odwiedzać nasz ukochany Kraków. Liczne festiwale, koncerty, wystawy, warsztaty, spektakle czy ważne wydarzenia sportowe sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

  Bądźmy ambasadorami naszego miasta i wypełnijmy skrzynki pocztowe kartkami z Krakowa! Stolica Małopolski przyjmuje wszystkich gości z otwartymi ramionami, bo tym, co wartościowe i wyjątkowe, trzeba się dzielić. Niech wszyscy zobaczą, że w poszukiwaniu niezapomnianych turystycznych wrażeń wcale nie trzeba wyruszać w daleką podróż – wystarczy wybrać się do Krakowa i wczuć się w jego unikatowy klimat!

   

   

 • Odkryj Kraków na nowo – zobacz swoje zdjęcie na wystawie!

  Weź udział w konkursie!

  Ubiegły rok przyniósł wiele niespodzianek – tą najbardziej pozytywną było poznawanie miasta przez mieszkańców z zupełnie nowej perspektywy i odkrywanie miejsc, o których istnieniu nie mieli pojęcia, mimo że mieszkają w pobliżu. Idąc tropem takich ukrytych krakowskich skarbów, Miasto Kraków i KBF zapraszają wszystkich do udziału w wystawie, która stanie na Powiślu w pierwszych tygodniach maja. Wystarczy zrobić zdjęcie niezwykłemu miejscu lub odszukać jego fotografię w swoim archiwum, dopisać do niego porywającą historię i wysłać całość na podany niżej adres mailowy. Spośród nadesłanych zdjęć nasze jury wybierze 10, które zostaną zaprezentowane na wystawie odkrywającej Kraków na nowo.

  Warunki udziału w konkursie

  Zdjęcie w formacie pionowym, minimum 4000 x 6000 px i nie mniejsze niż 5 MB należy przesłać do 2 kwietnia 2021 roku na adres kultura.badzturysta@kbf.krakow.pl. Konkurs nie jest kierowany jedynie do profesjonalistów – może w nim wziąć udział każdy! Wystarczy przesłać konkursowe zdjęcia wraz z krótkimi opisami w języku polskim. Pełen regulamin konkursu można znaleźć poniżej.

  Regulamin
 • Spaceruj
  z Kraków Travel!

  Chodź na spacer!

  Zapraszamy do zwiedzania Krakowa i odkrywania nowych, zaskakujących ścieżek tematycznych. Z nami zobaczycie Kraków filmowy i literacki, ruszycie w miasto śladami smoka wawelskiego i Jana Pawła II, a na koniec poznacie tajemnice krakowskich świętych miejsc i Nowej Huty. Wystarczy smartfon i… wygodne buty. Zapraszamy!

  Zobacz
 • W czerwcu budzimy się do życia!

  Dołącz do nas!

  Krakowskie słońce przebija zza chmur, zachęcając do porzucenia kaloszy i płaszczy przeciwdeszczowych na rzecz wygodnych trampek i letnich koszul. W nadchodzącym tygodniu możemy skorzystać z czerwcowej pogody i ruszyć tropem Smoka Wawelskiego, ukryć się w cieniu drzew podczas spaceru po Nowej Hucie – najbardziej zazielenionej dzielnicy Krakowa – i poznać tajemnice Panien Zwierzynieckich zaklętych w skały podczas przechadzki po Salwatorze. Już od środy w dwutygodniku „KRAKÓW.PL” znajdziemy specjalną wkładkę spacerową „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”, z którą możemy ruszyć na rodzinne spacery, odwiedzając kolejne instytucje, które otwierają podwoje dla wszystkich spragnionych krakowskiej kultury.

  Zobacz